Дуже дивно, що не всі інспектори Регістра судноплавства України знають як розшифровується HIN номер малого судна.

Дуже дивно, що не всі наші інспектори Регістра судноплавства України знаються як розшифровується HIN/CIN/VIN номер малого судна. І тому до нас дуже часто звертаються власники плавзасобів щодо розшифрування номера малого судна. Після 1 серпня 1984 року прийняли єдину класифікацію та порядок нанесення рег номера на скорпус судно, де вказано фактично всі основні дані: Країна виробництва, виробник, місяць та рік випуску.

Усі човни, виготовлені після 1 листопада 1972 року, повинні мати дванадцятизначний ідентифікаційний

номер корпусу HIN(Hull Identification Number)(згідно  ISO 10087:2006(en)). Правила визначають, що він повинен бути відформатований відповідно до елементів, наведених нижче. У серпні 1984 року були прийняті зміни у формуванні HIN номера

Новий формат

Діє  –  з 1 Серпня, 1984

Ідентифікаційні

дані виробника

Виробництво
та серійний номер
*місяць
виробництва
Рік

Сертифікації моделі

Рік

Виробництва

ABC 12345 A 5 18
    * A – Січень          D – Квітень         G – Липень            J – Жовтень
B – Лютий         E – Травень            H – Серпень          K – Листопад
C – Березень            F – Червень           I – Вересень       L – Грудень

Окрім наведених вище форматів, ви можете зустріти ті, яким передують коди країн, наприклад «US» для Сполучених Штатів, «CN» для Канади та «FR» для Франції. Це означає, що судно було побудовано для споживання у відповідній країні. Ви також можете знайти номери корпусів у двох окремих рядках. У цьому випадку другий рядок зазвичай не вважається частиною номера корпусу.

Деякі човни, особливо великі, можуть перебувати на стоянці протягом кількох місяців, навіть років до завершення будівництва, тоді як інші можуть бути закінчені протягом кількох днів. Щоб бути послідовними, регістратор використовує дату, коли виробник повідомляє, що човен відповідає  правилам побудови. Після присвоєння та прикріплення HIN ця дата стає модельним роком човна, незалежно від того, коли він був фактично збудований. Після того, як на судні встановлено HIN, його не можна змінити без дозволу, що трапляється рідко. Покупці нових човнів повинні переглянути HIN і переконатися, що човен, який їх цікавить, дійсно належить тому модельному році, який заявлений дилером. Покупці човнів також повинні розшифрувати HIN і переконатися, що він відповідає тому, що вказано продавцем і в документах.

З приклада  Суднового Білета який видали власнику. Хочемо зазначіти, що вказаний 2015 рік не є вірним і потребує виправлення. Виправлення платні, та хто буде за це платити з’ясуємо згодом