Мале Судно та Новий Закон України «Про внутрішній водний транспорт» №1054

Що приніс власникам маломірних після 1 січня 2022 року новий Закон?
Вже майже два роки власники малих суден керуються Законом №1054. Ознайомившись, бачимо, що в основному його дія спрямована на морські та річкові комерційні перевезення і трохи уваги приділено Маломірному флоту і тим більше його власникам
-Невеликі зміни у реєстрації «маломірки»
-Реєстрація в Судновій Книзі України, замість Суднового реєстру (понад 75 к.с.)
– Пояснили, що гідроцикл це теж мале судно
Ось у принципі і все. Але при набранні чинності новим Законом виникли протиріччя, у зв’язку з чим «Державна служба морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України» не знає як чинити що до внесення змін даних про власника, двигуна тощо. У зв’язку з цим власників у яких судно, яке було зареєстроване до набрання чинності Новим Законом у судновому реєстрі України, ціла проблема. На сьогодні Держава України в особі Державної служби морського та внутрішнього водного транспорту та судноплавства України не може внести зміни до наявних документів. Також якщо власник на свій розсуд хоче продати, передати, подарувати мале судно, необхідно буде виключити з обліку з суднового реєстру України, при цьому, Заявник зобов’язаний буде заплатити за цю послугу суму, яка кратно перевищує суму яка була  до набрання чинності нового Закону. У законі нічого не сказано про те, де власники малого судна мають право зберігати ремонтувати і обслуговувати плавзасіб. Раніше Держава тримала це питання у правовому полі, але це була Державна інспекція з маломірних судів(ДІМС).
Що приніс Новий Закон…?
Допомагаємо Всім власникам Маломірних суден, що звернулися, на безоплатній основі, даємо консультації з реєстрації, зняття з обліку, внесення змін.
Будь ласка усі питання та рекомендації надсилайте через телеграм : @UAVMS  

Або Пошта: info@avms.org.ua

Бажаємо – Сім футів під кілем
Колектив ГО УАВМС