Човен та Зима: чотири поради

Дотримуйтесь цих порад, якщо захочете перевірити свій човен у міжсезоння.

Поради власникам човнів з обслуговування та зберігання своїх катерів та яхт. Відвідати човен у середині зими, незалежно від того, чи він зберігається на березі, на задньому дворі, в яхт-клубі або на стоянці біля пристані, — розумний вчинок.

АВМС-Українська асоціація власників човнів дає чотири поради, які допоможуть уникнути сюрпризів при весняному спуску на воду.

1. Вода – це погано.

Проблема номер один для будь-якого човна, який знаходиться на тривалому зимовому зберіганні, — це вода. Впустити її всередину не можна, але якщо це станеться, воді потрібний вихід.

Щільно прилеглий чохол необхідний для захисту вашого човна від вологи та будь-яких інших сюрпризів у міжсезоння.

Перевірте зимове покриття вашого човна, щоб переконатися, що воно дозволяє легко скидати з човна дощ та сніг. На невеликих човнах зливну пробку слід зняти.

Щільно прилегле зимове покриття також допоможе захиститися від комах, у тому числі мишей, диких кішок і ондатр, поліси страхування яких від пошкоджень зазвичай не покривають.

 

2. Візьміть це додому.

Якщо ви забули принести додому рятувальні жилети, коли восени ставили човен, краще зробити це зараз. Сюди входять подушки та металеві пристрої, які ви тримаєте біля штурвала. Вони прослужать довше і залишаться чистішими. Зберігати  в сухому місці – Сигнальні ракети можна зберігати на борту, якщо вони знаходяться в місці, що не піддається впливу вологи.

Деякі портативні звукові сигнали можуть залишити після себе іржаве кільце, яке нелегко видалити, якщо зберігати їх у вертикальному положенні. Обидва сигнальні пристрої можна помістити в пакети для заморожування із застібкою-блискавкою. Інші поширені предмети, які яхтсмени помилково залишають на своєму човні під час зимового зберігання, – це рідкі засоби для чищення, які можуть вибухнути під час циклу заморожування/відтавання, і продукти харчування, які залучають паразитів.

3. Провітрювання.

Постарайтеся провітрювати човен, це допоможе запобігти появі плісняви та грибка. Якщо човен щільно закритий і не має вентиляції, використовуйте вологопоглиначі,  в каютах або житлових приміщеннях внизу. Виконуйте інструкції виробника, і ви зможете зберігати човен досить сухий протягом тривалого періоду зимового зберігання, що полегшить весняне очищення і збереже цінність вашого човна. Прив’язувати зимове покриття до підставок також дуже погана ідея, оскільки за сильного вітру стійки можуть висмикнути з-під човна.